top of page

Шановні учасники освітнього процесу!

8, 9 та 10 червня запрошуємо вас оцінити діяльність директора школи Ірини АРТЮХ

за 2019/2020 н.р.

Скористайтеся посиланням нище.

https://onlinetestpad.com/eucoyxjd7omxu

ЗВІТ 

директора комунального закладу

«Червоненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» 

Гуляйпільської міської ради

Артюх Ірини Вікторівни

за 2019-2020 н.р.


  1. Вступ.

На виконання Закону України «Про освіту», керуючись наказами МОН України, Департаменту освіти Запорізької обласної державної адміністрації, наказами відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської міської ради, розпорядчими документами голови Гуляйпільської міської ради, з метою забезпечення здобуття громадянами України повної загальної середньої освіти КЗ «Червоненська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Гуляйпільської міської ради надає освітні послуги 100% дітей шкільного віку, які проживають на території мікрорайону закладу.

Комунальний заклад «Червоненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» є колективною власністю Гуляйпільської міської ради. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти молоді та спорту Гуляйпільської міської ради, якому делеговані відповідні повноваження. У школі працюють 15 – основних педагогічних працівників, 1 вчитель сумісник, 1 бібліотекар та 9 працівників з числа обслуговуючого персоналу. В закладі навчається 53 здобувачів освіти 1-11 класів, з них здобувачів початкової освіти - 20, здобувачів середньої освіти - 25, здобувачів старшої освіти - 8. Середня наповнюваність класів становить 6,63 учні. За індивідуальною формою здійснюється навчання здобувачів освіти у 3 класі.

 

                                                                                                      Дошкільна освіта

Підготовка до навчання у 1 класі забезпечувалась гуртковою роботою. При закладі функціонує гурток «Майбутній першокласник». Заняття гуртка проводились 3 години на тиждень. Підготовкою охоплено 100% майбутніх першокласників.

                                                                                               Організація харчування

Адміністрація закладу проводила цілеспрямовану роботу щодо охорони прав дитини. Було організовано харчування здобувачів освіти 1- 4 класів та учнів пільгових категорій із числа 5-11 класів за рахунок бюджетних коштів. Адміністрацією закладу були створені умови для організації харчування бажаючих учнів з числа 5-11 класів за кошти батьків. Всього гарячим харчуванням було охоплено 45 чоловік, що становить 85 %. Харчування дітей із багатодітних сімей здійснювалось за рахунок бюджету у розмірі 50%, інші 50% оплачували батьки; здобувачі освіти з малозабезпечених сімей харчувались повністю за рахунок бюджету. Середня вартість обіду складала 16 грн.

 

                                                                                                   Організація підвезення

Відповідно до вимог п. 1 ст. 14 та п. З ст. 53 Закону України «Про освіту» щодо забезпечення у сільській місцевості регулярного безкоштовного підвезення до місць навчання і додому дітей дошкільного віку, здобувачів ЗЗСО та педагогічних працівників, які проживають на відстані понад 3 км від школи, упродовж поточного навчального року було організовано підвезення учнів та працівників школи з міста Гуляйполя - 14 дітей та 7 дорослих, с. Затишшя - 1 дитина, с. Зелений Гай - 5 дітей. Всього підвезенням було охоплено 27 чоловік.

Заклад забезпечує регулярне безкоштовне підвезення не тільки до місця навчання і додому здобувачів освіти та педагогічних працівників, а також забезпечує підвезення здобувачів освіти на екскурсії, змагання, конкурси різного рівня, як складової освітнього процесу.

Підвезення учнів та вчителів до закладу здійснюється шкільним автобусом «Богдан» АР 7730 ВІ, рік випуску – 2008. Технічний стан автобусу задовільний. В кошторисі передбачені видатки на дизельне паливо та автозапчастини, а також на вчасне проходження технічного огляду та страхування транспортного засобу.

Нагальною є потреба створити відповідне місце для розміщення шкільного автобусу.

 

                                                                                              Забезпечення кадрами

Кадрове забезпечення закладу було здійснено у повній відповідності з робочим навчальним планом, визначеним профілем навчання у старшій школі та п’ятиденним режимом роботи. Заклад укомплектовано педагогічними кадрами на 100%. Із 16 педагогічних працівників 15 працюють на постійній основі, 1 – за сумісництвом. Із загальної кількості педагогічних працівників мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» – 7 (43,75%), «спеціаліст І категорії» - 3 (18,75%), «спеціаліст ІІ категорії» – 2 (12, 5%), категорію «спеціаліст» - 3 (18,75%), не мають повної вищої освіти – 3 (18,75%). Педагогічне звання «учитель – методист» має 1 вчитель, звання «старший учитель» – 4 вчителів, нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України» – 1 вчитель. Педагогічних працівників з вищою освітою – 13 (81,25)%, з середньою спеціальною освітою – 3 (18,75%). За останні роки заклад поповнився молодими спеціалістами. Станом на 1 вересня 2019 року заклад потребував фахівців з інформатики та англійської мови.

Адміністрація закладу розподіляє педагогічне навантаження відповідно до фаху, кваліфікаційної категорії, враховуючи професійні якості, можливості вчителя та його бажання. Прийом, переміщення та звільнення педагогічних працівників закладу здійснюється з дотриманням норм трудового законодавства.

З новопризначеними вчителями проводяться інструктажі, ознайомлення з правами і обов’язками, умовами праці, технікою безпеки, з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором.

Стабільність педагогічного колективу зберігалась впродовж 2019-2020 навчального року. Звільнень педагогічних працівників не відбувалося.

 

                                                                                  Модернізація закладу освіти громади

 

Основними завданнями «Програми розвитку освіти Гуляйпільської міської територіальної громади на 2018-2022 роки» є:

  • Упровадження сучасного ресурсного забезпечення освітніх закладів у громаді, в тому числі матеріально-технічного, навчально-методичного, інформаційно-комунікаційного оснащення;

  • Здійснення заходів з енергозбереження та дотримання принципів універсального дизайну та/або розумного пристосування у процесі капітальних ремонтів, реконструкції будівель і приміщень, придбання обладнання та предметів довгострокового користування;

  • Формування сучасного освітнього середовища, яке забезпечить необхідні умови, засоби і технології для надання якісних освітніх послуг здобувачам освіти, педагогам і батькам.

Червоненська ЗОШ станом на 01.06.2020 рік потребує капітального ремонту внутрішньої системи опалення, капітального ремонту даху, заміни вікон на склопакети, установлення безпечного паркану навколо будівлі школи, модернізації матеріально-технічної бази їдальні. Це, звичайно, не всі, а найбільш значущі, болючі проблеми закладу. Їх вирішення – це безпечні та комфортні умови навчання та роботи усіх учасників освітнього процесу. Адміністрацією закладу зроблено певні спроби вирішити ці питання. Так, було направлено відповідні листи на ВОМС ГМР та міському голові ОТГ з проханням виділити додаткові асигнування на вирішення вищезазначених проблем закладу. Хочемо привернути увагу до проблем нашого закладу, і сподіваємось, що нас почують в громаді. Модернізації та покращення умов навчання потребують не лише міські школи, а й сільські, зокрема Червоненська ЗОШ.

 

                                                                                          Робота шкільної бібліотеки

 

В закладі функціонує шкільна бібліотека. Адміністрація закладу здійснює заходи щодо удосконалення матеріально-технічної бази бібліотеки, комп’ютеризації та створення сучасних індивідуальних робочих місць для самостійного пошуку і опрацювання інформації учнями та вчителями. З початку 2019/2020 н.р. для забезпечення роботи шкільної бібліотеки було виділено, відремонтовано і облаштовано 3 шкільних приміщення: читальна зала, кімната для художньої літератури та кімната для підручників. Робоче місце бібліотекаря обладнано комп’ютерною технікою.

Шкільна бібліотека є структурним підрозділом, який здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу. Свою роботу вона організовує спільно з педагогічним колективом відповідно до планів роботи і регламентуючої документації.

У 2019-2020 навчальному році робота бібліотеки  була побудована згідно Закону України «Про бібліотечну справу» від 27.01.1995 №32/95 ВР, наказу Міністерства освіти і науки України від 14.05.1999р. № 139 «Про затвердження Положення про бібліотеки ЗНЗ», Інструкції про порядок комплектування та облік підручників та навчальних посібників, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14.12.2012 №1427 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02 січня 2013 року за №19/22551, постанов Кабінету Міністрів України, відповідних наказів Департаменту освіти Запорізької облдержадміністрації, департаменту освіти і науки Гуляйпільської міської ради.

Робота бібліотеки ведеться згідно річного плану. Вона спрямована на національно-патріотичне, громадське, трудове, естетичне виховання; виховання культури читання учнів, керівництво позакласним читанням; поповнення і збереження книжкових фондів. Робота бібліотеки у 2019/2020 навчальному році спиралася на вирішення завдань по інформаційному забезпеченню освітнього процесу та здійснювала інформаційно-бібліографічний супровід упровадження Державних стандартів освіти, переходу до Нової української школи.

Бібліотекар протягом навчального року здійснювала системну, цілеспрямовану допомогу школярам в успішному засвоєнні навчальних програм, розвитку їх творчого мислення, пізнавальних інтересів і здібностей з використанням бібліотечного ресурсу; удосконалювала традиційні й нові бібліотечні технології; забезпечувала можливості найбільш повного й швидкого доступу до документів; використовувала різні форми проведення масових та інформаційних заходів. Саме тому бібліотека є інформаційним центром як для учнів, так і для вчителів, одним із важливих напрямків роботи якого є формування інформаційної культури читачів з використанням різних джерел інформації.

Протягом 2019/2020 навчального року бібліотекар продовжувала формування бібліотечного фонду, який відповідав би за змістом освітнім, виховним та інформаційним потребам, а також забезпечувала бібліотечне обслуговування здобувачів освіти та вчителів. За цей період бібліотека одержала художньої та галузевої літератури у кількості 96 примірників на суму 2095грн. за рахунок акції «Подаруй книгу бібліотеці»; підручників за новою програмою для учнів 1-х , 5-х ,10-х класів 103 примірника на суму 3524.26 грн.

Наша бібліотека продовжуватиме свою діяльність у всіх напрямках, за якими працює школа.

Певна робота проводилася бібліотекарем щодо популяризації літератури та медіа ресурсів, з цією метою були сформовані тематичні викладки книжного фонду, такі як: «Моя Батьківщина – Україна», «Пам’ятаючи минуле, будуємо майбутнє», «Подвиг немає забуття» (до Дня пам’яті та примирення), «Край, овіяний легендами», «Правові знання – підліткам», «Сім’я та школа – дві могутні сили виховання», «БЖД та правила дорожнього руху», «Пожежна безпека», «Абетка здоров’я»  тощо. Продовжувалося формування довідково-інформаційного фонду, були оформлені виставки «Знайомтесь – нові книги!», «Українська книга – дітям!», «Прочитав сам – зацікав товариша», «День бібліографії», які викликали зацікавленість учнів школи.

Протягом навчального року постійно розширювалися бібліотечно-інформаційні послуги на основі вдосконалення традиційних і засвоєння нових бібліотечних форм і методів роботи, уведення в роботу новітніх технологій (комп’ютерна презентація, слайд-шоу, квест, ігрова подорож, віртуальна виставка, виставка-подорож, бібліошопінг, букслем, бібліофлешбек, тощо). Щомісяця оформлялася експрес-інформація «Бібліовісник», підготовлені виставки до ювілейних дат (письменників, видатних людей, міжнародних днів). Усього було протягом року оформлено близько 30 яскравих книжково-ілюстративних виставок, викладок, поличок, експрес-інформацій.

Діяльність шкільної бібліотеки у 2019/2020 навчальному році була спрямована на виховання у здобувачів освіти інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватись бібліотекою, а також на забезпечення різноманітного змісту навчального процесу. Особлива увага приділялася широкій популяризації української сучасної літератури, літератури з питань освіти, історії і культури українського народу та поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу. З метою поглиблення світоглядних уявлень здобувачів освіти про Україну, як туристично-привабливу державу, військову звитягу українців як одного з рушійних історичних факторів становлення й розбудови національної держави від княжих часів до сучасної України проведені виставки: «У мандри Україною» , «Україна звитяжна».

Отримуючи нову літературу, бібліотекар готувала «Інформаційний бюлетень новинок», бібліофлешбек «Зустріч з новими книгами», організовувала відкриті перегляди літератури «Зупинися на хвилинку – подивися на новинки».

Таким чином, зміст роботи бібліотеки був спрямований на те, щоб формувати духовний світ дитини і сприяти гармонійному розвитку особистості, яка здатна бути спадкоємцем і продовжувачем прогресивних національних традицій.

Треба зазначити, що резерви шкільної бібліотеки в справі інформаційної роботи далеко не вичерпані. Постійний пошук нових, ефективних технологій, прагнення до формування системи інформаційної підтримки освіти, тісний взаємозв’язок і взаємодія з педагогічним колективом буде сприяти утвердженню шкільної бібліотеки як справжнього культурного, інформаційного і освітнього центру, який одержує, зберігає і розповсюджує різноманітні джерела інформації, здатні задовольнити будь-які запити своїх читачів.

 

                                           Розвиток професійної компетентності педагога в системі неперервної освіти.

 

В умовах, коли змінюється освітня стратегія, професійна компетентність учителя набуває надзвичайної актуальності. Адже необхідною умовою сьогодення є не лише глибокі знання у професійній сфері та високий рівень освіченості, а й постійне поповнення та поновлення знань, високий рівень професіоналізму.

У нормативних освітніх документах, зокрема, Законі України «Про освіту», Постанові кабміну від 21 серпня 2019 року № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників», зазначається, що педагогічні працівники зобов’язані постійно підвищувати свою кваліфікацію. Відповідно до ст. 55, 56, 57 Закону України «Про освіту» в освітньому закладі здійснюється підвищення кваліфікації педагогічних кадрів на курсах та семінарах на базі комунального закладу «ЗОІППО» ЗОР. Завдяки злагодженості, чіткій координації зусиль, замовлення на проходження курсів підвищення кваліфікації виконуються в повному обсязі.

Протягом 2019/2020 навчального року в закладі пройшли курси підвищення 4 педагоги: Заворотинський С.В., Шапошнік Л.І., Артюх І.В., Бургер Г.І.

Необхідно зазначити, що формування і розвиток професійних компетентностей педагогів закладу відбувається зазвичай у ході навчання в системі підвищення кваліфікації на курсах підвищення кваліфікації при інституті післядипломної педагогічної освіти.

Проте останнім часом учителі активно використовують такі методи активного навчання, як тренінги, всеукраїнські вебінари, онлайн конференції, що сприяють формуванню ефективних навичок ділового спілкування, міжособистісної взаємодії і тим самим підвищують загальну компетентність вчителя.

Так у 2019 році вчителі закладу взяли участь в обласних і районних заходах з формування і розвитку професійних компетентностей – у тренінгах та навчаннях за інноваційними програмами:

- Дудник Н.А., Коломоєць Т.І., Войцеховська А.О. (24.06.-26.06.2019) - учасники тренінгу для вчителів початкових класів, вчителів інформатики «Формування інформаційно – цифрової компетентності молодшого школяра в Новій українській школі», ЗОІППО ЗОР;

- Артюх І.В., Боговик Л.В. (28.10. – 31.10.2019) – учасники тренінгу «Нова українська школа: управлінський аспект», ЗОІППО ЗОР;

- Карнаух В.А. (16.10. - 18.10.2019) – учасник тренінгу для бібліотекарів «Використання Інтернету в бібліотечній роботі», ЗОІППО ЗОР;

- Дерев’янко В.В. – учасник тренінгу по Хортингу для вчителів фізичної культури, ЗОІППО ЗОР;

Підвищували свій професійний розвиток педагоги закладу беручи участь у всеукраїнських вебінарах та конференціях освітніх інтернет-проєктів:

- Артюх І.В., директор закладу, листопад 2019, брала участь у регіональних учительських майстернях для шкільних педагогів EdFest. Друга осіння подія, Кривий Ріг

- Боговик Л.В. заступник директора з навчально – виховної роботи, 04.10.2019р. слухач вебінару освітнього проєкту «На Урок» «Квести й онлайн – тести: ідеї та способи втілення»;

- Артюх І.В., директор закладу, 28-29.10.2019, взяла участь в ХХVІІ щорічній конференції ВГУ на тему: «Створення сучасного освітнього середовища в закладах освіти Кіровоградської області: управлінські парадигми», ВГУ, Кропивницький. Кіровоградська обл.;

- Артюх І.В., директор закладу, 21-26.10.2019, учасник семінару – тренінгу «Організація діяльності національної скаутської організації лідерів учнівського самоврядування в закладах освіти України», ВГУ, Запоріжжя

- Боговик Л.В. заступник директора з навчально – виховної роботи 19.10.2019р., 24.10.2019р. взяла участь у інтернет - конференції освітнього проєкту «На Урок» «Самоосвіта і підвищення кваліфікації вчителя: інструменти та підходи»;

- Боговик Л.В. заступник директора з навчально – виховної роботи 07.12.2019р. взяла участь у інтернет - конференції освітнього проєкту «На Урок» «Ключові тенденції шкільної освіти 2019/2020».

Педагоги нашого освітнього закладу були активними учасниками різних форм методичної роботи, організованих районним методичним кабінетом. А саме:

1) конкурс для вчителів російської мови та зарубіжної літератури «Чехов А.П.» - Кущ Н.П.;

2) турнірні змагання з Міжнародного проекту «Міксіке в Україні» - Вороніна Л.В.;

3) вернісаж відкритих уроків вчителів, які претендують на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та раніше присвоєного педагогічного звання «старший учитель» – Кущ Н.П., Кошкалда Л.О.;

4) участь у заходах для учнів та вчителів до Міжнародного Дня безпечного Інтернету – вчителі початкових класів, Боговик Л.В., Шапошнік Л.І.;

5) постійно діючі семінари – практикуми, конференції, інструктивно – методичні та навчально – методичні наради;

На рівні освітнього закладу було організовано:

1) семінар вчителів зарубіжної літератури (в рамках атестаційного періоду) – Кущ Н.П., (січень 2020 року)

2) семінар вчителів фізичної культури громади «Реалізація модулю «Волейбол» на уроках фізичної культури» – Дерев’янко В.В., (лютий 2020 року);

3) семінар вчителів української мови та літератури (в рамках атестаційного періоду) - Кошкалда Л.О., (лютий 2020 року);

4) вивчення досвіду та системи роботи вчителів;

5) участь у методичних заходах на інтерактивній основі ( семінари, захист методичних проектів, тощо), а саме:.

- фестиваль партнерства «Хакатон – 2019» - Артюх І.В., вчителі, учні, батьки (листопад 2019 року);

- година педагогічного дайвінгу «Степ» - Кущ Н.П., Кошкалда Л.О., Боговик Л.В. (січень, 2020 року);

- день педагогічного дайвінгу «Вареники» - Артюх І.В., учителі, учні, батьки (вересень 2019);

- день педагогічного дайвінгу до дня св. Валентина «Кохання» - Артюх І.В., учителі, учні, батьки (лютий 2020 року);

6) проведення Всеукраїнських конкурсів «Соняшник», Sunflower та «Геліантус» - Шапошнік Л.І., Фесенко Н.М., Кущ Н.П. (протягом року);

7) проведення Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу «Колосок» - Боговик Л.В.(листопад 2019 року);

8) організація участі та проведення Міжнародного учнівського конкурсу юних істориків «Лелека» - Шапошнік Л.І., Миколаєнко Л.В.;

9) проведення математичного конкурсу «Кенгуру» - Шапошнік Л.І., Вороніна Л.В.(протягом року);

10) проведення шкільного етапу та участь у районному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіадах з навчальних предметів – Боговик Л.В.(жовтень – грудень 2019 року);

11) проведення он-лайн олімпіади з навчальних предметів «На Урок» - Боговик Л.В., вчителі та учні (осінь - 2019, зима – 2020);

12) проведення Міжнародного конкурсу з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер» - Боговик Л.В.;

13) проведення Всеукраїнського конкурсу з англійської мови «Гринвіч - 2019» - Боговик Л.В., Артюх І.В.(грудень 2019 року);

14) взаємовідвідування уроків, позаурочних та виховних заходів;

15) діагностичне дослідження «Моніторинг навчальних досягнень учнів» (грудень 2019 року, травень 2020 року).

Однією з основних форм підвищення кваліфікації педагогічних працівників у міжкурсовий період, що сприяє розвитку професійної компетентності педагога є робота шкільних методичних об’єднань.

З закладі організовано роботу 3 методичних об’єднань, затверджено плани роботи, науково-методичні проблеми, над якими працювали шкільні методичні об’єднання, визначено керівників із числа досвідчених педагогів. Роботу методичних об’єднань було спрямовано на вдосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку.

 

                                                                                    Інноваційна діяльність закладу.

 

На виконання програми розвитку освіти Гуляйпільської міської ради на 2018-2022 роки в закладі освіти здійснюється реалізація низки шкільних проектів: проєкт «Школа – територія успіху», проєкт «Шкільний поліцейський», проєкт «Галерея пошани», проект «Шкільна газета», проєкт «Зелений клас», проєкт «Шкільний оберіг», проект «Наша школа на карті України». Розпочато роботу над проєктами «Нас єднає Україна» та «Екологічний дайджест». Успішно реалізується міжнародний освітній проект «Міксіке в Україні».

З метою презентації нових педагогічних технологій, інноваційних проєктів, підвищення якості та ефективності освітнього процесу, нових форм організації педагогічної діяльності для розвитку в молоді компетенцій, необхідних в умовах швидких змін у суспільстві та високої конкуренції Артюх Ірина Вікторівна, директор закладу, в 2018 році ініціювала проведення фестивалю партнерства «Освітній Хакатон». 2019 рік не став виключенням. Фестиваль партнерства проходив під гаслом «Утвори освітнє коло!».

В 2019/2020 навчальному році за ініціативи Ірини Вікторівни педагогічний колектив продовжував активно впроваджувати новий методичний прийом «педагогічний дайвінг». Diving у перекладі з англійської мови «занурення під воду, пірнання». В освітній діяльності це означає повне, глибоке «занурення» у вивчення певної теми. В закладі протягом року в такому форматі були проведенні:

- година педагогічного дайвінгу «Степ» - Кущ Н.П., Кошкалда Л.О., Боговик Л.В. (січень, 2020 року), учасники – учні 5-11 класів, вчителі району);

- день педагогічного дайвінгу «Вареники» - Артюх І.В., учителі, учні, батьки, жителі села (вересень 2019);

- день педагогічного дайвінгу до дня св. Валентина «Кохання» - Артюх І.В., учителі, учні, батьки (лютий 2020 року).

У 2019/2020 навчального року розпочато роботу по створенню мотивуючого освітнього середовища в рамках реалізації Концепції НУШ. Станом на 01.06.2020 року у закладі оформлено 3 мотиваційні мурали: «Будь самим собою», «Сходинки до успіху», «Школа дає знання всім, хто хоче їх узяти».

Освітній Хакатон, педагогічний дайвінг, мотивуюче освітнє середовище – це сучасні інноваційні ідеї, використання яких підвищує якість та ефективність освітнього процесу. Це чітко прослідковується у показниках результативності діяльності педагогічного та учнівського колективів за останні декілька років.

 

                                                                                        Робота з обдарованими дітьми.

 

Учителі нашої школи - це творчо працюючі педагоги, з високою професійною майстерністю. Саме вони є провідниками прогресивного педагогічного досвіду та впровадження нових ідей і технологій педагогічної науки в практику. Результатом їх роботи став високий рівень знань, умінь і навичок учнів, який вони показали під час участі в інтерактивних Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та районних  конкурсах та інтелектуальних змаганнях.

 

Всеукраїнський рівень

Зорін Максим  (учень 11 класу) ІІІ місце на ІV  етапі Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії»

Нагороди  (область)

І місце

1. Колектив вихованців «Мокошата» (наказ від 10.12.2019 № 354 « Про підсумки участі у Обласному конкурсі-виставці «Народна іграшка»)

2. Комлєв Сергій  (наказ від 07.05.2020 № 105 «Про підсумки участі у обласному етапі конкурсу авторської дитячої і юнацької поезії та прози «Я – за єдину Україну!»)

3. Трегуб Єлизавета (наказ від 12.05.2020 № 107 «Про підсумки участі у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-виставки з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

4. Трегуб Дарина (наказ від 12.05.2020 № 107 «Про підсумки участі у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-виставки з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

5. Комлєв Сергій (наказ від  22.05.2020 № 110 « Про підсумки участі у обласному фестивалі писанок «Писанковий рай»

6. Северин Нікіта (наказ від 27.02.2020 № 053 « Про підсумки участі у обласному етапі конкурсу дитячої та юнацької творчості «Збережемо Україну разом»)

ІІ місце

1. Мелащенко Віолетта (наказ від 28.02.2020 № 057 «Про підсумки участі у обласному етапі заочного Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція»)

2. Боговик  Даніїл (наказ від 14.04.2020 № 093 «Про підсумки у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-виставки «Космічні фантазії»

3. Михайлик Юлія (наказ від 07.05.2020 № 105 «Про підсумки участі у обласному етапі конкурсу авторської дитячої і юнацької поезії та прози «Я – за єдину Україну!»)

ІІІ місце

1. Яценко Катерина (наказ від 12.05.2020 № 107 «Про підсумки участі у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-виставки з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

2. Яценко Катерина (наказ від 29.05.2020 № 115 «Про підсумки участі у обласній виставці-конкурсі дитячого малюнка «Шляхами мужності славетних козаків»)

За активну участь

Боговик Даніїл (наказ від 27.02.2020 № 053 «Про підсумки участі у обласному етапі конкурсу дитячої та юнацької творчості «Збережемо Україну разом»)

 Нагороди відділу освіти, молоді та спорту

Грамоти  (вчителі)

1. Карнаух В.А. (наказ від 28.02.2020 № 057 «Про підсумки участі у обласному етапі заочного Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція»)

2. Кукоба К.Ф.  (наказ від 27.02.2020 № 053 «Про підсумки участі у обласному етапі конкурсу дитячої та юнацької творчості «Збережемо Україну разом»)

3. Кошкалда Л.О. (наказ від 27.02.2020 № 053 «Про підсумки участі у обласному етапі конкурсу дитячої та юнацької творчості «Збережемо Україну разом»)

4. Кошкалда Л.О. (наказ від 14.04.2020 № 093  «(наказ від 27.02.2020 № 053 «Про підсумки участі у обласному етапі Всеукраїнського гуманітарного конкурсу-виставки «Космічні фантазії»)

5. Карнаух В.А. (наказ від 07.05.2020 № 105 «Про підсумки участі  у обласному етапі конкурсу авторської дитячої і юнацької поезії та прози «Я – за єдину Україну»)

6. Вороніна Л.В. (наказ від 12.05.2020 № 107 «Про підсумки участі у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-виставки з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»)

7. Кукоба К.Ф. (наказ від 12.05.2020 № 107 «Про підсумки участі у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-виставки з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»)

8. Карнаух В.А. (наказ від 10.12.2019 № 354 «Про підсумки участі у Обласному конкурсі-виставці «Народна іграшка»)

9. Кущ Н.П. (наказ від 03.02.2020 № 030 «Про підсумки конкурсу для вчителів російської мови , зарубіжної літератури

10. Карнаух В.А. (наказ від 22.05.2020 № 110 «Про підсумки участі у обласному фестивалі писанок «Писанковий рай»)

11. Кукоба К.Ф. (наказ від 29.05.2020 № 115 «Про підсумки участі у обласній виставці-конкурсі дитячого малюнка «Шляхами мужності славетних козаків»)

Грамоти  (здобувачі освіти)

1. Наказ від 18.03.2020 № 075 «Про підсумки І етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

Северин Н. (І місце)

Яценко К. (І місце)

Трегуб Є. (І місце)

Трегуб Д. (І місце)

Сорока Д. (ІІІ місце)

2. Комлєв С. (І місце) (наказ від 18.03.2020 № 076 «Про підсумки І етапу Обласного фестивалю писанок «Писанковий рай»)

3. Дудник Д. (І місце) (наказ від 18.03.2020 № 076 «Про підсумки І етапу Обласного фестивалю писанок «Писанковий рай»)

Подяки відділу освіти

Боговик Л.В. (наказ від 02.01.2020 № 004 «Про підсумки проведення Міжнародного конкурсу з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер – 2019» у 2019/2020 н.р.

Дипломи відділу освіти

1. Колектив учнів 7 класу  (наказ від 30.10.2019 № 312 « Про підсумки проведення І етапу Обласної виставки-конкурсу дитячої творчості «Берегиня роду українського»)

2. Боговик Д. (І місце) (наказ від 24.12.2019 № 368 «Про підсумки проведення І етапу Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії»)

3. Северин Н. (І місце) (наказ від 27.02.2020 № 053 «Про підсумки участі у обласному етапі конкурсу дитячої та юнацької творчості «Збережемо Україну разом»)

Подяки  навчального закладу

Кукоба К.Ф.  1)наказ від 18.03.2020 № 075 «Про підсумки І етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

2) наказ від 30.10.2020 № 312 «Про підсумки проведення І етапу Обласної виставки-конкурсу дитячої творчості «Берегиня роду українського»

 Вороніна Л.В. (наказ від 18.03.2020 № 075 «Про підсумки І етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»)

3) наказ від 24.12. 2019 № 369 «Про підсумки І етапу конкурсу дитячої та юнацької творчості «Збережемо Україну разом»

Карнаух  В.А. (наказ від 18.03.2020 № 076 «Про підсумки І етапу Обласного фестивалю писанок «Писанковий рай»)

Дудник Н.А. (наказ від 18.03.2020 № 076 «Про підсумки І етапу Обласного фестивалю писанок «Писанковий рай»)

Кошкалда Л.О. 1)наказ від 14.04.2020 № 093 «Про підсумки участі у обласному етапі Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії»

2) наказ від 24.12.2019 № 368 «Про підсумки проведення І етапу Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії»

 

                                                                                  Безпечне освітнє середовище

 

В закладі створені належні соціально-психологічні умови для комфортного освітнього середовища для всіх учасників освітнього процесу. Запроваджуються механізми вирівнювання шансів дітей із сімей зі складними життєвими ситуаціями на отримання якісної освіти та соціалізації, забезпечення захисту їх честі та гідності. В закладі здійснюється реалізація проєкту «Школа – територія успіху», основним напрямком якого є «Унікальність кожного, єдність усіх».

Продовжується робота щодо забезпечення готовності педагогічних працівників до створення системи ефективної протидії булінгу в освітньому середовищі. Здійснюється моніторинг ризиків виникнення всіх форм насильства серед дітей та учнівської молоді, визначення причин їх тривожності та агресивності. Продовжується реалізація проєкту «Шкільний поліцейський».

Педагоги, здобувачі освіти та їх батьки активно залучаються до участі у проєкті «Безпека в мережі Інтернет» та у заходах з формування інформаційної культури.

 

                                                                                  Громадсько-активна школа.

 

Для реалізації цього проекту, метою якого є забезпечення сталого розвитку закладу освіти громади та оточуючого середовища на основі підвищення громадянської активності, сприянню реалізації громадянських ініціатив в нашому закладі було започатковано проведення таких заходів як: «Парад зірок» (щороку, в травні місяці, з 2013 року), «Парад вишиванок» (щороку, в травні, з 2018 року), «Мистецький вернісаж» (щороку, в грудні, з 2018 року), фестиваль партнерства «Освітній Хакатон» (з 2018 року). Традиційно школа є активною у залученні жителів громади до підготовки, організації та проведення масових освітніх, святкових та виховних заходів (мітинги до Дня визволення сел. Червоне та Зелений Гай, новорічні ранки, святкові програми до знаменних та урочистих дат та ін.).

 

                                                                   Фандрейзінгова діяльність директора закладу.

Директор комунального закладу «Червоненська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів» Гуляйпільської міської ради чітко дотримується лімітів фінансування, працює в межах фонду заробітної плати. Заходи по економії фонду заробітної плати надають можливість здійснювати доплату працівникам,  надбавку до заробітної плати за складність та напруженість у роботі, преміювати до ювілейних дат працівників, заохочувати членів колективу закладу освіти згідно з діючим Колективним договором.

Щорічна економія витрат на енергоносії надає можливість знизити вартість утримання шкільної будівлі. Систематична та кропітка робота керівника зі спонсорами та благодійниками дозволяє зберігати та поповнювати матеріально-технічну базу ЗЗСО та утримувати комунальне майно належним чином.

В закладі проводиться цілеспрямована робота щодо поповнення навчально-матеріальної бази: є 1 комп’ютерний клас з 6 обладнаними робочими місцями, мультимедійний клас інформатики, два класи НУШ, кабінет біології з мультимедійним обладнанням, з них з інтерактивними поверхнями – 1, із засобами візуалізації без інтерактиву - 2. Всього комп’ютерів у закладі – 11, ноутбуків – 3, всі пристрої підключено до швидкісної мережі Інтернет. В закладі встановлено 3 роутери, що забезпечує повне покриття закладу зоною Wi-Fi. Для забезпечення роботи адміністрації та працівників закладу придбано 3 принтери за позабюджетні кошти, а також плазмовий телевізор.

За останні 3 роки директором закладу були залучені позабюджетні кошти для придбання мультимедійного комплексу для кабінету інформатики, 4 комп’ютерів, 20 шкільних столів, 40 стільців, 2 одноповерхневих та 7 п’ятиповерхневих дошок, 1 коркову дошку, 10 комплектів камуфляжної форми, 7 рукомийних раковин, 2 унітази, 30 комплектів посуду для шкільної їдальні, спортивний інвентар, 15 комплектів спортивної форми, тенісного столу, двох коврових покриттів у класи НУШ. Зроблено якісні ремонти класних приміщень, частковий ремонт освітлення класних приміщень та коридорів школи, ремонт приміщення колишньої майстерні та переобладнання її на міні спортивний зал для впровадження модулів «Теніс» та «Бадмінтон».

Фандрейзінгова діяльність директора закладу в 2019/2020 навчальному році дала можливість залучити кошти для поліпшення матеріально – технічного стану закладу в сумі 47 800 грн.

 

                                                 Участь директора у роботі Всеукраїнської Асоціації директорів шкіл «ВГУ».

З 2011 року заклад є членом Всеукраїнської Асоціації директорів шкіл України «ВГУ». Директор закладу бере активну участь в роботі «ВГУ». Так, зокрема, у 2019/2020 навчальному році була учасником Всеукраїнської конференції «Створення сучасного освітнього середовища в закладах освіти Кіровоградської області: управлінські парадигми» (вересень 2019р., м. Кропивницький) та осінньої події EdFest Другої педагогічної майстерні «Творчий пошук – шлях до НУШ» (жовтень 2019р., м. Кривий Ріг).

 

Педагогічний колектив працює над покращенням результатів освітнього процесу, якості надання освітніх послуг на основі компетентісного підходу та використання активних форм організації діяльності по формуванню ключових компетентностей школярів. Колектив Червоненської ЗОШ розуміє, що майбутнє держави визначається тим, якими людьми стануть сьогоднішні здобувачі освіти, а це великою мірою залежить від якості виховання і навчання, спроможності закладу забезпечити всебічний розвиток особистості. Сьогодні заклад шукає нові форми для розширення освітніх можливостей здобувачів освіти і надає їм право самостійно формувати індивідуальні траєкторії розвитку.

Директору закладу вдалося створити спроможний колектив, якому під силу реалізовувати сучасні вимоги до освітнього процесу та витримати виклики та випробування сьогодення. Таким випробуванням стала організація дистанційного навчання в закладі в умовах всеукраїнського карантину. Очолюваний директором колектив гідно пройшов це випробування разом з батьками здобувачів освіти закладу.

ЗВІТ 
за 2018-2019 н.р.

діяльності комунального закладу 
«Червоненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» 
Гуляйпільської міської ради


На виконання ст. 37 Закону України «Про загальну середню освіту», керуючись наказами МОН України, Департаменту освіти Запорізької обласної державної адміністрації, наказами відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської міської ради, керуючись розпорядчими документами Гуляйпільської міської ради, з метою забезпечення здобуття громадянами України повної загальної середньої освіти КЗ «Червоненська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Гуляйпільської міської ради впродовж 2018-2019 н.р. надавала освітні послуги 100% дітей шкільного віку, які проживають на території мікрорайону школи.
Комунальний заклад «Червоненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» є колективною власністю Гуляйпільської міської ради. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти молоді та спорту Гуляйпільської міської ради, якому делеговані відповідні повноваження. У школі працювали  15 – основних педагогічних працівників, 1 вчитель сумісник, 1 бібліотекар та 8 працівників з числа обслуговуючого персоналу. В школі навчалися 58 здобувачів освіти 1-11 класів, з них здобувачів початкової освіти - 22, здобувачів середньої освіти - 26, здобувачів старшої освіти - 10. Середня наповнюваність класів становить 5,3 учні. За індивідуальною формою здійснювалося навчання учнів 2, 8 та 9 класах.
                                                                                     Організація підвезення
Відповідно до вимог п. 1 ст. 14 та п. З ст. 53 Закону України «Про освіту» щодо забезпечення у сільській місцевості регулярного безкоштовного підвезення до місць навчання і додому дітей дошкільного віку, учнів ЗЗСО та педагогічних працівників, які проживають на відстані понад 3 км від школи, упродовж поточного навчального року було організовано підвезення учнів та працівників школи з міста Гуляйполя - 16 дітей та 8 дорослих, с. Затишшя - 1 дитина, с. Зелений Гай - 6 дітей. Всього підвезенням було охоплено 31 чоловік.
                                                                                     Організація харчування
Адміністрація школи проводила цілеспрямовану роботу щодо охорони прав дитини. Було організовано харчування усіх учнів 1- 4 класів, а також 5-11 класів дітей з числа пільгових категорій за рахунок бюджетних коштів (малозабезпечені – повністю, багатодітні – 50%). Адміністрацією школи були створені умови для організації харчування бажаючих учнів з числа 5-11 класів за кошти батьків. Всього гарячим харчуванням було охоплено 42 чоловік що становить 72 %. Середня вартість обіду складала 14 грн. Залишок бюджетних коштів на харчування станом на 01.09.2019 р. складає 11 336 грн. На 2019 рік на харчування із міського бюджету було виділено 66 500 грн. До кінця навчального року залишок коштів склав 37 936 грн. Адміністрація закладу прогнозує, що цих коштів для організації повноцінного і збалансованого харчування учнів школи до кінця календарного 2019 року вистачить. Під час оздоровчої кампанії на харчування дітей мовного табору «Смайлики» із бюджету було виділено майже 6000 грн. 
                                                                                      Кадрове забезпечення
Протягом минулого навчального року КЗ «Червоненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Гуляйпільської міської ради був забезпечений штатними працівниками на 100%. Розстановка педагогів здійснювалася відповідно до фахової освіти педагогічних працівників. 
Станом на 01. 09. 2018 року в Червоненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів навчально-виховний процес здійснювали 16 вчителів, в тому числі 1 вчитель-сумісник. Вищу педагогічну освіту мають 13 вчителів, що становить 81%.
Із загального числа педагогічних працівників школи всі  відповідають займаним посадам та мають кваліфікаційну категорію: 
    «спеціаліст вищої категорії» - 7 (43,75 %), 
    «спеціаліст першої категорії» -3 (18,75%), 
    «спеціаліст другої категорії» - 1 (6,25%), 
    «спеціаліст» -2 (12,5%),
    Не мають повної вищої освіти – 3 (18,75%); 
Звання: 
    «Відмінник освіти України» - 1 (6,25%), 
    «Вчитель-методист» - 1 (6,25%),
    «Старший вчитель» - 4 (25 %).

Адміністрація школи розподіляє педагогічне навантаження відповідно до фаху, кваліфікаційної категорії, враховуючи професійні якості, можливості вчителя та його бажання. Прийом, переміщення та звільнення  педпрацівників школи здійснюється з дотриманням норм трудового законодавства.
З новопризначеними вчителями проводяться інструктажі, ознайомлення з правами і обов’язками, умовами праці, технікою безпеки, з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором.
Стабільність педколективу зберігалась впродовж 2018-2019 року. Звільнень педагогічних працівників не відбувалося.
Робота з педагогічними кадрами в школі спрямована на оновлення та зміцнення педагогічного колективу, зростання професійної майстерності, моральне заохочення творчо працюючих педагогів. Станом на 01.09.2018 року школа потребувала вчителів з таких предметів: вчитель інформатики та вчитель англійської мови. Питання забезпечення школи педагогічними кадрами було повністю вирішено адміністрацією закладу.
                                                                                   Робота з обдарованими дітьми
Учителі нашої школи - це творчо працюючі педагоги, з високою професійною майстерністю. Саме вони є провідниками прогресивного педагогічного досвіду та впровадження нових ідей і технологій педагогічної науки в практику. Результатом їх роботи став високий рівень знань, умінь і навичок учнів, який вони показали під час участі у шкільних та районних олімпіадах (маємо 2 призових місця з таких предметів як екологія та технології), інтерактивних Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах та інтелектуальних змаганнях. На шкільному параді зірок «Сузір'я - 2019» було вручено близько 150 сертифікатів, 31 грамоти, дипломів учням школи, в тому числі 9 за перемоги на обласному рівні та 22 почесних грамот, грамот, подяк відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської міської ради вчителям нашої школи. Загалом учні та вчителі нашої школи впродовж 2018-2019 н.р. взяли участь у більш ніж 40 конкурсах та інтелектуальних змаганнях. Результати участі у деяких з них нам до цього часу ще не відомі. Ми сподіваємося, що участь у цих конкурсах буде результативною.
         Учні школи  прийняли участь у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах: у Конкурсі  із усного рахунку «Міксіке в Україні» ( 48 учасників), «Кенгуру зимовий-2018»  (6 учасників), «Гринвіч-2018» ( 27 учасників), Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності                                «Бобер-2018» (6 учасників), інтерактивний конкурс «Лелека» (4 учасники), Геліантус  (15 учасників), «Sun flower» (4 учасника).
  Слід зазначити спортивні досягнення учнів школи за даний період, а саме: команда школи  «Нащадки козацької слави» у районному етапі Всеукраїнської  дитячо-юнацької  військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура»), посіли ІІІ місце у командному заліку. У змаганнях з легкої атлетики на районному рівні на кубок Н. Веселкової наша команда посіла ІІІ місце.
Методична робота з педагогічними кадрами КЗ «Червоненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Гуляйпільської міської ради здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти, Концепції загальної середньої освіти, та наказів ВОМС ГМР. Педагогічний колектив Червоненської ЗОШ протягом минулого навчального року завершив роботу над науково-методичною проблемою «Розвиток професійної компетентності та педагогічної майстерності вчителів шляхом впровадження інноваційних освітніх технологій». В школі проведено аналітичну підсумкову роботу, визначено стратегію подолання недоліків та розпочато підготовку до роботи над новою проблемною темою, розрахованої згідно рекомендацій ЗОІППО, настанов курсової перепідготовки та РМК на 5 років. 
Протягом роботи над науково-методичною проблемою адміністрацією школи здійснювався порівняльний аналіз росту професійної майстерності членів педагогічного колективу, рівня навчальних досягнень і вихованості учнів. Цей аналіз засвідчив загальне покращення навчально-виховного процесу та його наслідків, підвищилась професійна компетентність педагогів, активізувалась діяльність учителів у шкільній та позашкільній роботі. Слід відзначити результативну роботу вчителів Кущ Н. П., Кошкалди Л. О., Фесенко Н. М., Кукоби К.Ф., Бургер Г.І. , Боговик Л.В., Шапошнік Л.І., Сегеди Н.П.
У систему методичної роботи ввійшло в практику проведення оперативних нарад з найбільш важливих питань організації, та методичного забезпечення навчально-виховного процесу.
Атестаційний процес у школі було організовано відповідно до ст. 49 Закону України «Про освіту», ст. 27 Закону України «Про загальну середню освіту», Типового положення про атестацію педагогічних працівників України. Планомірність, організованість, чіткість проведення атестаційного процесу в школі забезпечувалась завдяки розробленим і реалізованим заходам та індивідуальному плану вчителів, що атестувалися.
Атестаційна комісія I рівня працювала відповідно до плану  роботи атестаційної  комісії   школи на 2018/2019 навчальний рік. Було організовано  вивчення досвіду роботи учителів адміністрацією школи, членами атестаційної комісії, вчителями школи. Основними формами атестаційних випробувань  вчителів в міжатестаційний період були участь у семінарах – практикумах, фахових конкурсах, конференціях, виставках педагогічних ідей, творчі звіти, тощо. Керуючись інноваційними підходами до експертизи професійної діяльності педагогічних працівників, продовжено оформлення методичних портфоліо вчителів, де фіксуються всі їх досягнення за 5 років, застосовувався кваліметричний метод оцінки професійної діяльності вчителів.
За минулий рік атестовано 4 учителя – Коломоєць Т.І. – вчитель початкових класів, Фесенко Н.М. – вчитель української мови та літератури, Боговик Л.В. – вчитель хімії та біології, Бургер Г.І. – вчитель музичного мистецтва. За підсумками атестації комісією І рівня прийняті наступні рішення: Фесенко Н.М. відповідає займаній посаді, та відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній     категорії «спеціаліст І категорії», Коломоєць Т.І. відповідає займаній посаді, та встановлено 11 тарифний розряд. За підсумками атестації комісією IІ рівня прийняті наступні рішення: Боговик Л.В. відповідає займаній посаді, відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії», та присвоєно педагогічне звання «старший учитель», Бургер Г.І. відповідає займаній посаді, відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії», та присвоєно педагогічне звання «старший учитель». 
Загалом атестаційний процес пройшов у навчальному закладі прозоро та демократично.
Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішньошкільного контролю, календарних планів вчителів- предметників та планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.
З 2011 року Червоненська ЗОШ є членом Всеукраїнської Асоціації закладів нового типу освіти України «ВГУ». Особисто я приймаю активну участь у роботі «ВГУ». Так, зокрема, у 2018-2019 н.р. я брала участь у наступних заходах організованих ВГУ: ХХVI щорічна конференція ВГУ «Формування сучасного освітнього простору у закладах освіти Херсонської області: управлінський аспект» (м. Херсон, вересень 2018 р.), Всеукраїнська конференція STEM-колосок (м. Запоріжжя, березень 2019 р.), «Афілійована не(конференція) міні-EdCamp Melitopol «Школа на старті. Мотивація до дії» (м. Мелітополь, квітень 2019 р.).
Досвід наших колег, закладів ЗСО України ефективно впроваджується у практику роботи нашої школи. 
Високий рівень управлінської культури характеризується використанням сучасних технологій управління, що ґрунтуються на глибокому аналізі кадрового, методичного та матеріально-технічного, забезпечення начально-виховного процесу.
 Досвід роботи нашого навчального закладу поширюється в районі. Так, зокрема, на базі нашої школи було організовано та проведено засідання РМО вчителів початкових класів, біології, хімії, англійської мови та музичного мистецтва. В рамках атестаційного періоду досвідом ділилися Боговик Л.В., Бургер Г.І., Коломоєць Т.І.
Будівля школи прийнята в експлуатацію 52 роки тому. Але не зважаючи на значний вік та зношеність, адміністрація школи разом з колективом постійно працює над покращенням матеріально-технічної бази, підтриманням її у робочому стані. За позабюджетні кошти здійснюються поточні ремонти коридорів школи та приміщень загального користування, закупівля комп’ютерного обладнання, меблів, посуду для шкільної столової, миючих та дезінфікуючих засобів для харчоблоку та внутрішніх туалетів. За рахунок залучення позабюджетних коштів здійснюються ремонти та підготовка класних кімнат до наступного навчального року.
На моє глибоке переконання - успіх навчально-виховного процесу неможливий без активної участі в ньому батьків, громади, місцевих організацій та підприємств. Завдяки встановленому з ними тісному та ефективному взаємозв'язку навчальний заклад своєчасно та якісно проводить ремонти, поповнює матеріально-технічну базу та функціонує на протязі навчального року. Впродовж 2018-2019 навчального року мною особисто були залучені позабюджетні кошти у сумі  43 222 грн. 
Аналіз результативності роботи навчального закладу свідчить про те, що впродовж останніх років Червоненська ЗОШ входить у трійку найкращих закладів ЗСО серед сільських навчальних закладів Гуляйпільського району.
Школа стала для багатьох жителів села не тільки освітнім, виховним, а й культурним центром. На високому змістовому та естетичному рівні в школі проводяться позакласні та позашкільні заходи: свята, акції, ярмарки, зустрічі з цікавими людьми, спортивні змагання, круглі столи, віртуальні екскурсії, презентації. Це є запорукою активного партнерства школи та громади, розширення кола спілкування, формування естетичних поглядів, організації змістовного дозвілля.
Переважна більшість батьків вважають, що школа має позитивний імідж і вдячні педагогічним працівникам за достатній рівень навчальних досягнень учнів, змістовну та результативну виховну роботу, за комфортні умови навчання та виховання. Все це та багато інших чинників забезпечують високий суспільний рейтинг навчального закладу серед сільської громади. 

bottom of page